Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (245 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Item
hu: Tétel

en: content
hu: tartalom

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Organic groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Age
hu: Kor

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: page
hu: oldal

en: more
hu: tovább

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Tags
hu: Címkék

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Categories
hu: Kategóriák

en: view
hu: megtekintés

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: Image
hu: Kép

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: Modules
hu: Modulok

en: Section
hu: Szakasz

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Event
hu: Esemény

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: path
hu: útvonal

en: Search keywords
hu: Keresett kulcsszavak

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Submitted by
hu: Beküldő

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Organic Groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: hours
hu: órák

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Page
hu: Oldal

en: Event type
hu: Eseménytípus

en: Module
hu: Modul

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: To
hu: Hova

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: From
hu: Honnan

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Score
hu: Eredmény

en: Location
hu: Helyszín

en: Mode
hu: Mód

en: sources
hu: források

en: Advanced
hu: Haladó

en: Medium
hu: Közepes

en: dimensions
hu: kiterjedés

en: Id
hu: Azonosító

en: System
hu: Rendszer

en: Phone
hu: Telefon

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Company
hu: Cég

en: General
hu: Általános

en: Events
hu: Események

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Targets
hu: Célok

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Top pages
hu: Népszerű oldalak

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: Ops
hu: Műveletek

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en:  ago
hu:  óta

en: filters
hu: szűrők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Flag
hu: Jelölő

en: Property
hu: Tulajdonság

en: metrics
hu: metrikusok

en: City
hu: Város

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Full name
hu: Teljes név

en: Gender
hu: Nem

en: Key
hu: Kulcs

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: source
hu: forrás

en: API key
hu: API kulcs

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: ago
hu: óta

en: Sources
hu: Hírforrások

en: Browser
hu: Böngésző

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: Source
hu: Forrás

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: People
hu: Emberek

en: Visit
hu: Látogatás

en: Visitor
hu: Látogató

en: Website
hu: Webhely

en: Standard
hu: Általános

en: details
hu: részletek

en: comment
hu: hozzászólás

en: Storage
hu: Tárolás

en: Submissions
hu: Beküldések

en: Webform
hu: Űrlap

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Information
hu: Információ

en: Authors
hu: Szerzők

en: 4 hours
hu: 4 óra

en: Form
hu: Űrlap

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Search engines
hu: Keresőmotorok

en: Sections
hu: Szakaszok

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: 12 hours
hu: 12 óra

en: Preset
hu: Beállítás

en: Family name
hu: Családi név

en: Organization
hu: Szervezet

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Interests
hu: Érdeklődési körök

en: 24 hours
hu: 24 óra

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Screen
hu: Képernyő

en: Custom options
hu: Egyéni beállítások

en: Reports
hu: Jelentések

en: Submission date
hu: Beküldés dátuma

en: Report settings
hu: Kimutatások beállítása

en: Subscribed
hu: Feliratkozott

en: Page path
hu: Oldalútvonal

en: Campaigns
hu: Kampányok

en: Impressions
hu: Kattintások

en: custom
hu: egyéni

en: field
hu: mező

en: Update settings
hu: Beállítások frissítése

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Rating
hu: Értékelés

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Landing page
hu: Befogadó oldal

en: report
hu: jelentés

en: Add attribute
hu: Attribútum hozzáadása

en: Analytics
hu: Elemzés

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: query
hu: lekérdezés

en: View comment
hu: Hozzászólás megtekintése

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Are you sure you want to delete @name?
hu: @name biztosan törölhető?

en: Description of the attribute.
hu: A tulajdonság leírása.

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: language
hu: nyelv

en: Top visitors
hu: Gyakori látogatók

en: refresh
hu: frissít

en: Last 24 hours
hu: Az elmúlt 24 órában

en: keyword
hu: kulcsszó

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: Add event
hu: Esemény hozzáadása

en: time
hu: idő

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: Sort By
hu: Rendezés

en: static
hu: állandó

en: Phone numbers
hu: Telefonszámok

en: start date
hu: Kezdés dátuma

en: end date
hu: Befejezás dátuma

en: Given name
hu: Utónév

en: Pageviews
hu: Oldalmegtekintések

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Submission
hu: Beküldés

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Subscribe form
hu: Feliratkozási űrlap

en: Engagement
hu: Elkötelezettség

en: Phone call
hu: Telefonhívás

en: Node type or entity bundle type.
hu: Tartalom- vagy mezőköteg-típus.

en: submission
hu: beküldés

en: 1 page | @count pages
hu[0]: 1 oldal
hu[1]: @count oldal

en: Call type
hu: Hívástípus

en: All events
hu: Minden esemény

en: Referral domains
hu: Hivatkozó domain

en: Referral pages
hu: Hivatkozó oldalak

en: Edit any visitor
hu: Bármely látogató szerkesztése

en: Delete any visitor
hu: Bármely látogató törlése

en: View phonecalls
hu: Telefonhívások megtekintése

en: Failed: @vtk
hu: Sikertelen: @vtk

en: Success: @vtk
hu: Sikeres: @vtk

en: Add phone number
hu: Telefonszám hozzáadása

en: Edit phone number
hu: Telefonszám szerkesztése

en: Delete phone number
hu: Telefonszám törlése

en: Phone calls
hu: Telefonhívások

en: Inbound phone calls.
hu: Bejövő telefonhívások.

en: Availablity
hu: Elérhetőség

en: Enable on all pages
hu: Engedélyezés minden oldalon

en: Add a phone number
hu: Telefonszám hozzáadása

en: A unique identifier for the phone number.
hu: Egy egyedi azonosító a telefonszámhoz.

en: E.164 format
hu: E.164 formátum

en: Call handling
hu: Híváskezelés

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Save phone number
hu: Telefonszám mentése

en: A day to a week
hu: Egy naptól egy hétig

en: A week to a month
hu: Egy héttől egy hónapig

en: A month to 3 months
hu: Egy hónaptól 3 hónapig

en: 3 months to a year
hu: 3 hónaptól egy évig

en: phone calls
hu: telefonhívások

en: - None
hu: - Semmi

en: Setup
hu: Beállítás

en: Facebook (url)
hu: Facebook (webcím)

en: Twitter (username)
hu: Twitter (felhasználónév)

en: Twitter (url)
hu: Twitter (webcím)

en: LinkedIn (url)
hu: LinkedIn (webcím)

en: Phone notifications
hu: Telefonos értesítések
