Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (200 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Item
ru: Элемент

en: content
ru: содержимое

en: Groups
ru: Группы

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Organic groups
ru: Сущностные Группы

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Age
ru: Возраст

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: page
ru: страница

en: more
ru: ещё

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: unknown
ru: неизвестный

en: Tags
ru: Теги

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Social networks
ru: Социальные сети

en: Categories
ru: Категории

en: view
ru: представление

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Number
ru: Число

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Image
ru: Изображение

en: Multiple
ru: Множественная

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Modules
ru: Модули

en: Section
ru: Раздел

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Event
ru: Событие

en: 1 hour
ru: 1 час

en: path
ru: путь

en: Search keywords
ru: Ключевые слова поиска

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Submitted by
ru: Добавлено пользователем

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: Organic Groups
ru: Тематические группы

en: Options
ru: Настройки

en: All
ru: Все

en: hours
ru: часов

en: Submitted
ru: Отправлено

en: Page
ru: Страница

en: Event type
ru: Тип события

en: Module
ru: Модуль

en: Extensions
ru: Расширения

en: To
ru: Кому

en: Contacts
ru: Контакты

en: From
ru: От

en: Comment
ru: Комментарий

en: Score
ru: Результат

en: Location
ru: Место

en: Mode
ru: Режим

en: sources
ru: Источники

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Medium
ru: Средний

en: dimensions
ru: размеры

en: System
ru: Система

en: Phone
ru: Телефон

en: Terms
ru: Термины

en: Company
ru: Компания

en: General
ru: Общий

en: Events
ru: Мероприятия

en: Goal
ru: Цель

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Targets
ru: Цели

en: Referrer
ru: Источник отсылки

en: Top pages
ru: Популярные страницы

en: Clicks
ru: Клики

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Filters
ru: Фильтры

en: Order
ru: Порядок

en: Ops
ru: Действия

en: Position
ru: Позиция

en: refresh data
ru: обновить

en:  ago
ru:  назад

en: filters
ru: фильтры

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Flag
ru: Пометить флагом

en: Property
ru: Свойство

en: City
ru: Город

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: sort
ru: вид

en: Full name
ru: Полное имя

en: Key
ru: Ключ

en: Tokens
ru: Токены

en: API key
ru: API-ключ

en: Secret key
ru: Ключ сервера

en: ago
ru: тому назад

en: Sources
ru: Источники

en: Browser
ru: Браузер

en: View user profile.
ru: Просмотр профиля пользователя.

en: Source
ru: Источник

en: Select List
ru: Выбор списка

en: People
ru: Пользователи

en: Visitor
ru: Посетитель

en: Scoring
ru: Оценка

en: Website
ru: Вебсайт

en: Standard
ru: Стандарт

en: details
ru: подробности

en: comment
ru: комментарий

en: Storage
ru: Хранилище

en: Submissions
ru: Отправления

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ru: Чтобы позволить пользователю отмечать несколько значений, поставьте галочку здесь.

en: Information
ru: Информация

en: Authors
ru: Авторы

en: 4 hours
ru: 4 часа

en: AddThis
ru: Добавить это

en: Form
ru: Форма

en: Debug
ru: Отладка

en: Search engines
ru: Поисковые системы

en: @user's picture
ru: Аватар пользователя @user

en: Not configured
ru: Не настроено

en: 12 hours
ru: 12 часов

en: Family name
ru: Фамилия

en: Organization
ru: Организация

en: Telephone
ru: Телефон

en: Interests
ru: Интересы

en: 24 hours
ru: 24 часа

en: Field Type
ru: Тип поля

en: NONE
ru: НЕТ

en: User profile
ru: Профиль пользователя

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Reports
ru: Отчёты

en: Submission date
ru: Время создания записи

en: Report settings
ru: Настройки отчётов

en: Page path
ru: Путь страницы

en: Impressions
ru: Просмотры

en: custom
ru: дополнительный

en: field
ru: поле

en: Update settings
ru: Настройки обновления

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: Rating
ru: Рейтинг

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Landing page
ru: Целевая страница

en: Domain name
ru: Доменное имя

en: Add attribute
ru: Добавить свойство

en: Admin
ru: Администратор

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: View comment
ru: Посмотр комментария

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Are you sure you want to delete @name?
ru: Вы действительно хотите удалить @name?

en: Description of the attribute.
ru: Описание атрибута.

en: Thank you page
ru: Страница благодарности

en: Callback
ru: Обратный вызов

en: Visitors
ru: Посетители

en: Form type
ru: Тип формы

en: Contact form
ru: Контактная форма

en: language
ru: язык

en: Top visitors
ru: Самые активные посетители

en: Title override
ru: Переопределить заголовок

en: Add event
ru: Добавить событие

en: Published date
ru: Дата публикации

en: Sort By
ru: Сортировать

en: Location type
ru: Тип местоположения

en: Form id
ru: Идентификатор формы

en: Pageviews
ru: Просмотры страниц

en: Goals
ru: Цели

en:  - None -
ru:  - Пусто -

en: Entity id
ru: ID сущности

en: Submission
ru: Отправление

en: - Default -
ru: - По умолчанию -

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Subscribe form
ru: Форма подписки

en: Engagement
ru: Вовлеченность

en: of @bundle-key %name
ru: @bundle-key %name

en: If you need to filter for multiple values, either add multiple events or use the "Entity is of bundle" condition instead.
ru: Если необходимо отфильтровать по нескольким значениям, то либо добавьте несколько событий или используйте условие "Подтип сущности".

en: The @bundle %bundle of %entity_type is not known.
ru: @bundle %bundle  %entity_type не известен.

en: Known
ru: Известный
