Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to th translation catalogue (87 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Item
th: รายการ

en: content
th: เนื้อหา

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Age
th: อายุ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Last updated
th: แก้ไข

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: All
th: ทั้งหมด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Score
th: คะแนน

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Medium
th: ปานกลาง

en: System
th: ระบบ

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Company
th: บริษัท

en: General
th: ทั่วไป

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Order
th: เรียงตาม

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: City
th: จังหวัด

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: Key
th: คีย์

en: Sources
th: แหล่ง

en: View user profile.
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: People
th: บุคคล

en: Visitor
th: ผู้เยี่ยมชม

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: details
th: รายละเอียด

en: comment
th: ความคิดเห็น

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: View comment
th: ดูความคิดเห็น

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Contact form
th: แบบฟอร์มการติดต่อ

en: language
th: ภาษา

en: Title override
th: ชื่อเรื่อง
