Interval Field (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Date
nl: Datum

en: Plain
nl: Plat

en: Date/Time
nl: Datum/tijd

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Data
nl: Gegevens

en: New date
nl: Nieuwe datum

[ctx: interval]
en: Seconds
nl: Seconden

[ctx: interval]
en: Second
nl: Seconde

[ctx: interval]
en: Minutes
nl: Minuten

[ctx: interval]
en: Minute
nl: Minuut

[ctx: interval]
en: Hours
nl: Uren

[ctx: interval]
en: Hour
nl: Uur

[ctx: interval]
en: Days
nl: Dagen

[ctx: interval]
en: Day
nl: Dag

[ctx: interval]
en: Months
nl: Maanden

[ctx: interval]
en: Month
nl: Maand

[ctx: interval]
en: Years
nl: Jaren

[ctx: interval]
en: Year
nl: Jaar

[ctx: interval]
en: Weeks
nl: Weken

[ctx: interval]
en: Fortnights
nl: Veertien dagen

[ctx: interval]
en: Fortnight
nl: Veertien dagen

[ctx: interval]
en: Quarters
nl: Kwartalen

[ctx: interval]
en: Quarter
nl: Kwartaal
