Interval Field (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Date
uk: Дата

en: Plain
uk: Простий

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Interval
uk: Проміжок

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Data
uk: Дані

en: New date
uk: Нова дата

en: Interval number
uk: Кількість інтервалів

[ctx: interval]
en: Seconds
uk: Секунди

[ctx: interval]
en: Second
uk: Секунда

[ctx: interval]
en: Minutes
uk: Хвилини

[ctx: interval]
en: Minute
uk: Хвилина

[ctx: interval]
en: Hours
uk: Години

[ctx: interval]
en: Hour
uk: Година

[ctx: interval]
en: Days
uk: Дні

[ctx: interval]
en: Day
uk: День

[ctx: interval]
en: Months
uk: Місяці

[ctx: interval]
en: Month
uk: Місяць

[ctx: interval]
en: Years
uk: Роки

[ctx: interval]
en: Year
uk: Рік

[ctx: interval]
en: Weeks
uk: Тижні

[ctx: interval]
en: Week
uk: Тиждень

[ctx: interval]
en: Fortnights
uk: Півмісяці

[ctx: interval]
en: Fortnight
uk: Півмісяць

[ctx: interval]
en: Quarters
uk: Квартали

[ctx: interval]
en: Quarter
uk: Квартал
