interwiki (7.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (37 entries)

en: list
es: lista

en: delete
es: eliminar

en: Prefix
es: Prefijo

en: Delete
es: Eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Cancel
es: Cancelar

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: edit
es: editar

en: add
es: añadir

en: Input filters
es: Filtros de entrada

en: operations
es: operaciones

en: Easily link to wikis and other websites.
es: Enlazar fácilmente con wikis y otros sitios web.

en: administer &raquo; filters
es: administrar &raquo; filtros

en: administer &raquo; modules
es: Administrar &raquo; módulos

en: administer &raquo; access control
es: administrar &raquo; control de acceso

en: administer &raquo; interwiki
es: administrar &raquo; interwiki

en: [prefix:some term]
es: [prefijo:algún término]

en: [[prefix:some term]]
es: [[prefijo:algún término]]

en: Translates to
es: Se traduce como

en: <i>a local path on this website</i>
es: <em>una ruta local de este sitio web</em>

en: Available prefixes are:
es: Los prefijos disponible son:

en: Interwiki filter
es: Filtro de Interwiki

en: [prefix:term]
es: [prefijo:término]

en: [[prefix:term]]
es: [[prefijo:término]]

en: Syntax
es: Sintaxis

en: Default prefix
es: Prefijo predeterminado

en: Space character
es: Caracter espaciador

en: Vertical bar (|)
es: Barra vertical (|)

en: URL terminator
es: remate de URL

en: The rel= parameter, if any, required in this link. This may be blank.
es: El parámetro rel= que necesite este enlace (si lo necesitase). Se puede dejar en blanco.

en: Local?
es: ¿Local?

en: Is this link local to your website? Non-local links will open in a new window.
es: ¿Este enlace pertenece a este sitio web? Los enlaces externos al sitio abrirán una ventana o pestaña nueva.

en: Are you sure you want to delete the interwiki prefix %name?
es: ¿Seguro que quiere eliminar el prefijo de Interwiki %name?

en: replaces spaces with underscore characters (_)
es: Remplazar espacios con guiones bajos (_)

en: replaces spaces with plus signs (+)
es: Remplazar espacios por signos de suma (+)

en: replaces spaces with "%20"
es: Remplazar espacios por "%20"

en: replaces spaces with dashes (-)
es: Remplazar espacios por guiones cortos (-)
