Invite (7.x-4.0-rc1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: default
hi: तयशुदा

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Site
hi: साइट

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Invite
hi: आमंत्रित करें

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Joined
hi: में शामिल हुए

en: Create @name
hi: @name बनाएँ
