Invite (7.x-4.0-rc1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Body
id: Isi

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: default
id: standar

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Site
id: Situs

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Migrate
id: Migrasi

en: Joined
id: Bergabung

en: Create @name
id: Kirim @name

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: The date the node was most recently updated.
id: Tanggal node sudah dimutakhirkan terkini.
