Invite (7.x-4.0-beta5) - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Site
pl: Witryna

en: Expired
pl: Przedawnione

en: Invitation expiry
pl: Przedawnienie zaproszenia

en: Set the expiry period for user invitations, in days.
pl: Ustawienia okresu przedawnienia dla zaproszeń w dniach.

en: Type the default subject of the invitation e-mail.
pl: Domyślny temat wiadomości e-mail z zaproszeniem.

en: Use the syntax [token] if you want to insert a replacement pattern.
pl: Wykorzystaj składnie [token] jeśli chcesz użyć wzorca podstawiania.

en: Editable subject
pl: Możliwość zmiany tematu

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
pl: Zadecyduj czy użytkownicy powinni mieć możliwość tworzenia własnych tematów.

en: Mail template
pl: Szablon wiadomości e-mail

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: <em>From</em> e-mail address
pl: <em>Od</em> adresu e-mail

en: <em>Reply-To</em> e-mail address
pl: Adres e-mail <em>Odpowiedź-do</em>

en: Manually override <em>Reply-To</em> e-mail address
pl: Ręczne nadpisanie <em>

en: The e-mail address you want recipients to reply to.
pl: Adres e-mail, na który użytkownicy będą odpowiadać.

en: Withdraw
pl: Wycofaj

en: Invite
pl: Zaproś

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Migrate
pl: Migracja

en: Choose type
pl: Wybierz typ

en: Joined
pl: Dołączył

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Valid
pl: Ważny

en: Sending method
pl: Metoda wysyłania

en: Withdrawn
pl: Wycofano

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The date the node was most recently updated.
pl: Data kiedy wpis był ostatnio edytowany.

en: Path to registration page
pl: Ścieżka do strony z rejestracją

en: This invitation has expired.
pl: To zaproszenie wygasło.

en: Use default settings
pl: Użyj ustawień domyślnych

en: Created by: <strong>!author</strong>
pl: Utworzono przez: <strong>!author</strong>

en: Send Invitation
pl: Wyślij zaproszenie

en: Email address %email is not valid.
pl: Adres %email jest niepoprawny.

en: !user (@email) has joined!
pl: !user (@email) dołączył!

en: Re-send invitation
pl: Wyślij zaproszenie ponownie

en: You have accepted the invitation from !user.
pl: Zaakceptowałeś zaproszenie od użytkownika !user.

en: Enter e-mail subject.
pl: Wpisz temat wiadomości.

en: Enter e-mail body.
pl: Wpisz treść wiadomości.
