Invites (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: user
fr: utilisateur

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Send invitation
fr: Envoyer l'invitation

en: Cancel
fr: Annuler

en: more
fr: plus

en: view
fr: voir

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Mail
fr: Courriel

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Error saving user account.
fr: Erreur à la sauvegarde du compte utilisateur.

en: Offset
fr: Décalage

en: Invites
fr: Invitations

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: The e-mail address you specified is not valid.
fr: L'adresse de courriel que vous avez saisie n'est pas valide.

en: Registration successful. You are now logged in.
fr: Enregistrement effectué. Vous êtes maintenant identifié.

en: New user: %name (%email).
fr: Nouvel utilisateur : %name (%email).

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: Provide a password for the new account in both fields.
fr: Saisissez un mot de passe pour le nouveau compte dans les deux champs.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Master
fr: Principal
