Invites (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Home
id: Beranda

en: user
id: anggota

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Send invitation
id: Kirim undangan

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Administration
id: Administrasi

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Mail
id: Email

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Error saving user account.
id: Gagal menyimpan keanggotaan

en: Offset
id: Letak

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: The e-mail address you specified is not valid.
id: Alamat email yang anda masukkan tidak benar.

en: Registration successful. You are now logged in.
id: Pendaftaran berhasil. Anda sekarang masuk.

en: New user: %name (%email).
id: Anggota baru: %name (%email).

en: Provide a password for the new account in both fields.
id: Masukkan sandi di kedua isian yang disediakan.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
