Invites (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: user
it: utente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Send invitation
it: Invia invito

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Error saving user account.
it: Errore nel salvare il profilo utente.

en: Offset
it: Scostamento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: The e-mail address you specified is not valid.
it: L'indirizzo e-mail specificato non è valido.

en: Registration successful. You are now logged in.
it: Registrazione avvenuta con successo. Risulti ora autenticato.

en: New user: %name (%email).
it: Nuovo utente: %name (%email).

en: Provide a password for the new account in both fields.
it: Inserisci in entrambi i campi una password per il nuovo profilo.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale
