Invites (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Send invitation
nl: Uitnodiging versturen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: more
nl: meer

en: Administration
nl: Beheer

en: view
nl: weergeven

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Mail
nl: E-mail

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Apply
nl: Toepassen

en: Error saving user account.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het account.

en: Invites
nl: Uitnodigingen

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: The e-mail address you specified is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres is ongeldig.

en: Registration successful. You are now logged in.
nl: Registratie is gelukt. U bent nu ingelogd.

en: New user: %name (%email).
nl: Nieuwe gebruiker: %name (%email).

en: Delete Link
nl: Link verwijderen

en: Provide a password for the new account in both fields.
nl: Geef in beide velden een wachtwoord op voor het nieuwe account.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: Empty
nl: Leeg
