Invites (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Home
pt: Início

en: user
pt: usuário

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Send invitation
pt: Enviar convite

en: Cancel
pt: Cancelar

en: more
pt: mais

en: Administration
pt: Administração

en: view
pt: ver

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Mail
pt: E-mail

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Error saving user account.
pt: Erro ao gravar a conta do usuário.

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Invites
pt: Convites

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Edit Link
pt: Editar Link

en: The e-mail address you specified is not valid.
pt: O e-mail que você digitou não é válido.

en: Registration successful. You are now logged in.
pt: O cadastro foi completado. Você está logado agora.

en: New user: %name (%email).
pt: Novo usuário: %name (%email).

en: Provide a password for the new account in both fields.
pt: Digite uma senha para a nova conta nos dois campos.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Empty
pt: Vazio
