Invoice (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: optional
fr: facultatif

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Country
fr: Pays

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Email
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Date format
fr: Format de date

en: Locale
fr: Localisation

en: Count
fr: Décompte

en: Customer
fr: Client

en: Phone
fr: Téléphone

en: State
fr: État

en: Invoice
fr: Facture

en: invoice
fr: facture

en: Invoices
fr: Factures

en: Template
fr: Gabarit

en: Street
fr: Rue

en: City
fr: Ville

en: Paid
fr: Payant

en: Empty
fr: Vide

en: Default template
fr: Modèle par défaut

en: Company name
fr: Nom de la société

en: sort by @s
fr: trier par @s

en: VAT
fr: TVA

en: Invoice items
fr: Eléments de facture

en: Save item
fr: Enregistrer l'élément

en: Invoice template
fr: Modèle de facture

en: Firstname
fr: Prénom

en: Lastname
fr: Nom

en: Subtotal (ex. VAT)
fr: Sous-total (hors TVA)

en: Zipcode
fr: Code postal

en: Invoice number
fr: Numéro de facture

en: VAT Number
fr: Numéro de TVA

en: Edit item
fr: Modifier l'élément

en: Delete item
fr: Supprimer l'élement
