Invoice (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (66 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: optional
sv: valfri

en: Quantity
sv: Antal

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Country
sv: Land

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Save
sv: Spara

en: Add item
sv: Lägg till post

en: Total
sv: Totalt

en: Email
sv: E-post

en: Error
sv: Fel

en: Created
sv: Skapad

en: Date format
sv: Datumformat

en: Page
sv: Sida

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Count
sv: Antal

en: Customer
sv: Kund

en: Phone
sv: Telefon

en: State
sv: Läge

en: Invoice
sv: Faktura

en: invoice
sv: faktura

en: Invoices
sv: Fakturor

en: Template
sv: Mall

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: Paid
sv: Betald

en: Empty
sv: Töm

en: date
sv: datum

en: Company name
sv: Företagsnamn

en: sort by @s
sv: Sortera efter @s

en: VAT
sv: Moms

en: Invoice items
sv: Fakturaposter

en: You have to fill in either "Price without VAT" or "Price with VAT"!
sv: Du måste fylla i antingen "Pis exkl. moms" eller "Pris inkl. moms"!

en: Save item
sv: Spara post

en: Invoice template
sv: Fakturamall

en: Customer details
sv: Detaljer för kund

en: Search customer
sv: Sök kund

en: Firstname
sv: Förnamn

en: Lastname
sv: Efternamn

en: Unitcost (ex. VAT)
sv: Á Pris (exkl. moms)

en: Unitcost (inc. VAT)
sv: Á Pris (inkl. moms)

en: Subtotal (ex. VAT)
sv: Delsumma (exkl. moms)

en: Subtotal (inc. VAT)
sv: Delsumma (inkl. moms)

en: Price without VAT
sv: Pris exklusive moms

en: Price with VAT
sv: Pris inklusive moms

en: Building number
sv: Gatunummer

en: Zipcode
sv: Postnummer

en: Invoice details
sv: Fakturadetaljer

en: Invoice number
sv: Fakturanummer

en: Pay limit
sv: Betalningsvillkor

en: Pay limit in days
sv: Betalningsvillkor i dagar

en: For more information see !link.
sv: För mer information se !link.

en: VAT Number
sv: Momsregistreringsnummer

en: Edit invoice
sv: Redigera  faktura

en: Edit item
sv: Redigera post

en: Delete item
sv: Radera post

en: Create and manage invoices.
sv: Skapa och hantera fakturor

en: Module to create invoices
sv: Modul för att skapa fakturor

en: inc
sv: ökande
