Invoice (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Total
hi: कुल

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hi: वैकल्पिक। मेनू में, भारी सामान डूब जाएगी और हल्का आइटम शीर्ष नजदीक तैनात किया जाएगा

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Locale
hi: लोकेल

en: Count
hi: गुणांक

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Phone
hi: फ़ोन

en: State
hi: अवस्था

en: Invoice
hi: बिल

en: Invoices
hi: बिल

en: Template
hi: फर्मा

en: Empty
hi: खाली

en: date
hi: तिथि

en: sort by @s
hi: @s के आधार पर छाँटें
