Invoice (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Total
it: Totale

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
it: Opzionale. Nel menu, le voci più pesanti andranno in basso e le voci più leggere verranno posizionate più in alto.

en: Date format
it: Formato data

en: Page
it: Pagina

en: Count
it: Numero

en: Customer
it: Cliente

en: Phone
it: Telefono

en: State
it: Stato

en: Invoice
it: Fattura

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Empty
it: Vuoto

en: Default template
it: Modello predefinito

en: date
it: data

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: VAT
it: IVA

en: Invoice template
it: Template fattura

en: Edit item
it: Edita elemento

en: Delete item
it: Elimina elemento
