Invoice (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: optional
pt: opcional

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Save
pt: Guardar

en: Add item
pt: Adicionar item

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Date format
pt: Formato de data

en: Page
pt: Página

en: Locale
pt: Localização

en: Count
pt: Contagem

en: Customer
pt: Cliente

en: Phone
pt: Telefone

en: State
pt: Estado

en: Invoice
pt: Fatura

en: invoice
pt: fatura

en: Invoices
pt: Faturas

en: Street
pt: Rua

en: City
pt: Município/Concelho

en: Empty
pt: Vazio

en: Default template
pt: Modelo predefinido

en: date
pt: data

en: Company name
pt: Nome da empresa

en: sort by @s
pt: ordenar por @s

en: VAT
pt: IVA

en: Invoice items
pt: Produtos na fatura

en: You have to fill in either "Price without VAT" or "Price with VAT"!
pt: Deve preencher o "Preço sem IVA" ou o "Preço com IVA"!

en: Save item
pt: Guardar produto

en: This item id does not exist, does not belong to this invoice or you are not the owner!
pt: O código deste produto não existe, não pertence a esta fatura ou não lhe pertence!

en: Invoice template
pt: Modelo de Fatura

en: Customer details
pt: Detalhes do Cliente

en: Search customer
pt: Procurar Cliente

en: Firstname
pt: Nome Próprio

en: Lastname
pt: Apelido

en: Unitcost (ex. VAT)
pt: Preço Un. (exc. IVA)

en: Unitcost (inc. VAT)
pt: Preço Un. (inc. IVA)

en: Subtotal (ex. VAT)
pt: Sub-total (exc. IVA)

en: Subtotal (inc. VAT)
pt: Sub-total (inc. IVA)

en: Invoice item id
pt: Código do produto na fatura

en: Price without VAT
pt: Preço sem IVA

en: If you don't fill in this field, you'll have to fill in "Price with VAT"
pt: Se não preencher este campo, deve preencher em "Preço com IVA"

en: Price with VAT
pt: Preço com IVA

en: If you don't fill in this field, you'll have to fill in "Price without VAT"
pt: Se não preencher este campo, deve preencher em "Preço sem IVA"

en: VAT percentage
pt: percentagem IVA

en: Building number
pt: Número

en: Zipcode
pt: Código postal

en: Delete item
pt: Eliminar item
