Invoice (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: optional
uk: необов'язково

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Total
uk: Всього

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
uk: Необов'язково. В меню елементи з меншим значенням порядку будуть розташовані вище, з більшим --  нижче.

en: Date format
uk: Формат дати

en: Page
uk: Сторінка

en: Locale
uk: Мова

en: Count
uk: Лічильник

en: Customer
uk: Покупець

en: Phone
uk: Телефон

en: Fax
uk: Факс

en: State
uk: Стан

en: Invoice
uk: Рахунок

en: invoice
uk: рахунок

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Template
uk: Шаблон

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Paid
uk: Оплачено

en: Empty
uk: Порожньо

en: Default template
uk: Базовий шаблон

en: Unpaid
uk: Неоплачене

en: date
uk: дата

en: Company name
uk: Назва компанії

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: VAT
uk: ПДВ

en: Invoice items
uk: Позиції в накладній

en: Invoice template
uk: Шаблон рахунку

en: Firstname
uk: Ім'я

en: Lastname
uk: Прізвище

en: Zipcode
uk: Індекс

en: Invoice number
uk: Номер накладної

en: Web address
uk: Веб-адреса

en: Overtime
uk: Понаднормово

en: Edit item
uk: Редагувати пункт

en: Delete item
uk: Видалити позицію
