IP address manager (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: User
pt: Usuário

en: Other
pt: Outros

en: Last visit
pt: Última visita

en: IP address
pt: Endereço IP

en: Ban IP
pt: Banir IP
