IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.19) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: more
ro: mai multe

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Country
ro: Ţară

en: none
ro: nimic

en: Region
ro: Regiune

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Provider
ro: Furnizor

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Refine
ro: Rafinează

en: Map
ro: Hartă

en: Apply
ro: Aplică

en: Last visit
ro: Ultima vizită

en: Country code
ro: Cod țară

en: Offset
ro: Decalaj

en: Route
ro: Rută

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: No results text
ro: Text pentru "nici un rezultat"

en: Master
ro: Expert
