IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.21) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: more
de: mehr

en: Advanced options
de: Erweiterte Optionen

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Country
de: Land

en: none
de: keine

en: Page
de: Seite

en: Address
de: Adresse

en: Suburb
de: Vorort

en: State
de: Status

en: Desc
de: Absteigend

en: Provider
de: Anbieter

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: IP
de: IP-Adresse

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Sort by
de: Sortierung

en: Street Number
de: Hausnummer

en: Refine
de: Einschränken

en: Map
de: Karte

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: Installed
de: Installiert

en: Accuracy
de: Genauigkeit

en: Locality
de: Ort

en: Apply
de: Anwenden

en: Last visit
de: Letzter Besuch

en: Country Code
de: Landescode

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Update now
de: Jetzt aktualisieren

en: Country code
de: Länderkennung

en: Raw
de: Rohdaten

en: Lookup
de: nachschlagen

en: Offset
de: Versatz

en: nothing
de: keine

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: IP address
de: IP-Adresse

en: visitor
de: Besucher

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Street number
de: Hausnummer

en: Your location
de: Ihr Standort

en: Post code
de: Postleitzahl

en: Asc
de: Aufsteigend

en: No results text
de: Text für keine Ergebnisse

en: State or province
de: Bundesland oder Bezirk

en: Chronological
de: Chronologisch

en: Formatted Address
de: Formatierte Adresse
