IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.22) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: more
id: selengkapnya

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: default
id: standar

en: Country
id: Negara

en: none
id: tidak ada

en: Region
id: Wilayah

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Address
id: Alamat

en: Suburb
id: Pinggiran

en: State
id: Status

en: Provider
id: Penyedia

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Refine
id: Perhalus

en: Map
id: Peta

en: Installed
id: Terinstal

en: Locality
id: Lokalitas

en: Apply
id: Terapkan

en: Last visit
id: Kunjungan terakhir

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Offset
id: Letak

en: Route
id: Rute

en: IP address
id: Alamat IP

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: No results text
id: Teks tidak ada hasil
