IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.23) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: more
hi: और भी

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: Country
hi: देश

en: none
hi: कोई नहीं

en: px
hi: पिक्सेल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Address
hi: पता

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Provider
hi: प्रदाता

en: IP Address
hi: IP पता

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: seconds
hi: क्षण

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Map
hi: नक्शा

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Route
hi: मार्ग

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
