IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.25) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Submit
ar: إضافة

en: disabled
ar: معطَّل

en: more
ar: المزيد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: default
ar: المبدئي

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: none
ar: لا شيء

en: Region
ar: المنطقة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Provider
ar: المزود

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Map
ar: خريطة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Last visit
ar: آخر زيارة

en: Raw
ar: سطر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Route
ar: الطريق

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
