IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.25) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: disabled
pt: desativado

en: more
pt: mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Reset
pt: Redefinir

en: default
pt: padrão

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: none
pt: nenhum

en: Region
pt: Região

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Provider
pt: Provedor

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Postal code
pt: CEP

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: seconds
pt: segundos

en: Map
pt: Mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Apply
pt: Aplicar

en: Last visit
pt: Última visita

en: Postal Code
pt: CEP

en: Update now
pt: Atualizar agora

en: Country code
pt: Código do país

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Route
pt: Rota

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: IP address
pt: Endereço IP

en: visitor
pt: visitante

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Your location
pt: Sua localização

en: Post code
pt: CEP

en: Asc
pt: Ascendente

en: No results text
pt: Sem resultados de texto

en: Master
pt: Principal

en: State or province
pt: Estado ou província

en: Center of image
pt: Centro da imagem
