IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.26) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: disabled
fa: غیرفعال

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Go
fa: بپال

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: none
fa: هیچ

en: Region
fa: ناحیه

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Average
fa: میانگین

en: Maximum
fa: حداکثر

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Map
fa: نقشه

en: or
fa: یا

en: Apply
fa: تایید

en: Minimum
fa: حداقل

en: Precision
fa: دقت

en: Offset
fa: جابجایی

en: Route
fa: مسیر

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Sum
fa: مجموع

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: No results text
fa: متن نبود نتیجه

en: Master
fa: مدیر
