IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.27) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: disabled
is: óvirkt

en: more
is: meira

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: none
is: engin

en: Region
is: Svæði

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Average
is: Meðaltal

en: Address
is: Heimilisfang

en: Suburb
is: Úthverfi

en: State
is: Fylki

en: Last
is: Síðasta

en: IP Address
is: IP vistfang

en: Street
is: Gata

en: City
is: Borg

en: Postal code
is: Póstnúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: seconds
is: sekúndur

en: First
is: Fyrsta

en: Second
is: Sekúnda

en: or
is: eða

en: Apply
is: Virkja

en: Country code
is: Landnúmer

en: IP address
is: IP vistfang

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Street number
is: Götunúmer
