IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.28) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: disabled
it: disattivato

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: default
it: predefinito

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: none
it: nessuno

en: Region
it: Regione

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Average
it: Media

en: Maximum
it: Massimo

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Last
it: Ultimo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: seconds
it: secondi

en: Street Number
it: Numero civico

en: First
it: Primo

en: Second
it: Secondo

en: Map
it: Mappa

en: or
it: o

en: last
it: ultimo

en: Apply
it: Applica

en: Minimum
it: Minimo

en: Precision
it: Precisione

en: Last visit
it: Ultima visita

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Offset
it: Scostamento

en: nothing
it: nulla

en: Route
it: Itinerario

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Sum
it: Somma

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Country.
it: Paese.

en: No results text
it: Testo per Nessun risultato

en: Master
it: Principale
