IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.28) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: disabled
ja: 無効

en: more
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Go
ja: 実行

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: default
ja: デフォルト

en: - None -
ja: - なし -

en: Country
ja: 国

en: none
ja: なし

en: Region
ja: リージョン

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Average
ja: 平均

en: Maximum
ja: 最大

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Last
ja: 最後

en: Provider
ja: プロバイダー

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Street
ja: 番地

en: City
ja: 市区町村

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: seconds
ja: 秒

en: First
ja: 最初

en: Second
ja: 秒

en: Map
ja: 地図

en: or
ja: または

en: Locality
ja: 地域

en: Apply
ja: 適用

en: Minimum
ja: 最小

en: Precision
ja: 精度

en: Last visit
ja: 前回の訪問

en: Postal Code
ja: 郵便番号

en: Country code
ja: 国コード

en: Raw
ja: 未加工

en: Offset
ja: オフセット

en: Route
ja: ルート

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Sum
ja: 合計

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: No results text
ja: 結果なしのテキスト

en: Master
ja: マスター
