IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.28) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: disabled
tr: etkin değil

en: more
tr: daha fazla

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Go
tr: Devam et

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: default
tr: öntanımlı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: none
tr: hiçbiri

en: Region
tr: Bölge

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Average
tr: Ortalama

en: Maximum
tr: En fazla

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Last
tr: Son

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: seconds
tr: saniye

en: First
tr: Birinci

en: Second
tr: Saniye

en: Map
tr: Harita

en: or
tr: ya da

en: Accuracy
tr: Hassaslık

en: Apply
tr: Uygula

en: Minimum
tr: En az

en: Precision
tr: Kesinlik

en: Last visit
tr: Son ziyaret

en: Postal Code
tr: Posta Kodu

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Route
tr: Yol

en: IP address
tr: IP adresi

en: Sum
tr: Toplam

en: visitor
tr: ziyaretçi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: No results text
tr: Sonuç metni yok

en: Master
tr: Ana (master)
