IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.28) - en to uk translation catalogue (70 entries)

en: disabled
uk: вимкнено

en: more
uk: ще

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Go
uk: Перехід

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: default
uk: замовчування

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: none
uk: немає

en: px
uk: пікс

en: Move to
uk: Перемістити в

en: Region
uk: Область

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Average
uk: Середнє

en: Maximum
uk: Максимум

en: Address
uk: Адреса

en: Suburb
uk: Передмістя

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Last
uk: Останній

en: Provider
uk: Постачальник

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: seconds
uk: секунд(и)

en: Street Number
uk: Номер вулиці

en: First
uk: Перший

en: Second
uk: Другий

en: Map
uk: Мапа

en: Map height
uk: Висота карти

en: or
uk: або

en: last
uk: останній

en: Accuracy
uk: Точність

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Apply
uk: Застосувати

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Precision
uk: Точність

en: Last visit
uk: Останнє відвідування

en: Country Code
uk: Код країни

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Update now
uk: Оновити зараз

en: Country code
uk: Код країни

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Lookup
uk: Пошук

en: Offset
uk: Зміщення

en: nothing
uk: нічого

en: Route
uk: Маршрут

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Zoom level
uk: Масштаб

en: Sum
uk: Сума

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: degrees
uk: градуси

en: Redirection
uk: Перенаправлення

en: Street number
uk: Номер вулиці

en: Asc
uk: Зрост

en: No results text
uk: Текст за відсутності результатів

en: Master
uk: Головне

en: State or province
uk: Штат або провінція

en: Formatted Address
uk: Відформатована адреса

en: City.
uk: Місто/Селище.

en: Using basic version
uk: Використання основної версії
