IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.29) - en to es translation catalogue (61 entries)

en: disabled
es: desactivado

en: more
es: más

en: Yes
es: Sí

en: Go
es: Ir

en: Advanced options
es: Opciones avanzadas

en: Reset
es: Restablecer

en: None
es: Ninguno

en: default
es: predeterminado

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Country
es: País

en: none
es: ninguno

en: Move to
es: Mover a

en: Region
es: Región

en: Block
es: Bloque

en: Page
es: Página

en: Average
es: Promedio

en: Maximum
es: Máximo

en: Address
es: Dirección

en: Suburb
es: Suburbio

en: State
es: Estado

en: Last
es: Último

en: Provider
es: Proveedor

en: IP Address
es: Dirección IP

en: Street
es: Calle

en: City
es: Ciudad

en: Postal code
es: Código postal

en: Latitude
es: Latitud

en: Longitude
es: Longitud

en: Sort by
es: Ordenar por

en: seconds
es: segundos

en: Street Number
es: Número de calle

en: First
es: Primero

en: Second
es: Segundo

en: Map
es: Mapa

en: Map height
es: Altura del mapa

en: or
es: o

en: last
es: último

en: Locality
es: Localidad

en: Apply
es: Aplicar

en: Minimum
es: Mínimo

en: Precision
es: Precisión

en: Last visit
es: Última visita

en: Country Code
es: Código de país

en: Postal Code
es: Código postal

en: Update now
es: Actualizar ahora

en: Country code
es: Código de país

en: Raw
es: Sin modificar <em>(raw)</em>

en: Offset
es: Desplazamiento

en: nothing
es: nada

en: Route
es: Ruta

en: Batch size
es: Tamaño del lote

en: IP address
es: Direccion(es) IP

en: Zoom level
es: Nivel de Zoom

en: Sum
es: Suma

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Aggregation function
es: Función de agrupación

en: Redirection
es: Redirección

en: No results text
es: Texto de «no hay resultados»

en: Master
es: Máster

en: State or province
es: Estado o provincia
