IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.29) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: disabled
ru: отключено

en: more
ru: ещё

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Go
ru: Пуск

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: default
ru: по умолчанию

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: none
ru: нет

en: Move to
ru: Переместить в

en: Region
ru: Область

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Average
ru: В среднем

en: Maximum
ru: Максимум

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Last
ru: Последний

en: Provider
ru: Поставщик

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: seconds
ru: секунд

en: First
ru: Первый

en: Second
ru: Секунда

en: Map
ru: Карта

en: Map height
ru: Высота карты

en: or
ru: или

en: last
ru: последний

en: Accuracy
ru: Точность

en: Locality
ru: Местоположение

en: Apply
ru: Применить

en: Minimum
ru: Минимум

en: Precision
ru: Точность

en: Last visit
ru: Последнее посещение

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Country code
ru: Код страны

en: Raw
ru: Без обработки

en: Lookup
ru: Проверка

en: Offset
ru: Пропустить

en: Route
ru: Маршрут

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: IP address
ru: IP-адрес

en: Zoom level
ru: Уровень масштаба

en: Enable scroll wheel zoom
ru: Включить изменение масштаба колесом мышки

en: Sum
ru: Сумма

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: degrees
ru: градусов

en: Aggregation function
ru: Агрегирующая функция

en: Redirection
ru: Переадресация

en: Street number
ru: Номер улицы

en: Your location
ru: Ваше местоположение

en: Autocomplete textfield
ru: Поле с автозаполнением

en: Asc
ru: По возрастанию

en: No results text
ru: Текст при отсутствии результатов

en: Master
ru: Основной

en: State or province
ru: Штаты или провинции
