IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.29) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: disabled
vi: tắt

en: more
vi: thêm

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Go
vi: Đi

en: Advanced options
vi: Tùy chọn nâng cao

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: default
vi: mặc định

en: - None -
vi: - Không -

en: Country
vi: Quốc gia

en: none
vi: không có

en: Region
vi: Vùng

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Average
vi: Trung bình

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Address
vi: Địa chỉ

en: State
vi: Bang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Last
vi: Cuối

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: IP Address
vi: Địa chỉ IP

en: Street
vi: Đường

en: City
vi: Thành phố

en: Postal code
vi: Mã bưu điện

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: seconds
vi: giây

en: First
vi: Đầu tiên

en: Second
vi: Giây

en: last
vi: cuối

en: Locality
vi: Vùng

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Precision
vi: Độ chính xác

en: Last visit
vi: Lần ghé thăm cuối

en: Postal Code
vi: Mã bưu điện

en: Offset
vi: Độ dịch

en: nothing
vi: không có gì

en: IP address
vi: Địa chỉ IP

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: degrees
vi: dấu độ

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
