IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.30) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: disabled
da: deaktiveret

en: more
da: mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Go
da: Skift

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: default
da: standard

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: none
da: ingen

en: Move to
da: Flyt til

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Client ID
da: Klient ID

en: Average
da: Gennemsnit

en: API Key
da: API-nøgle

en: Maximum
da: Maksimum

en: Address
da: Adresse

en: Suburb
da: Forstad

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Last
da: Sidste

en: Provider
da: Udbyder

en: IP Address
da: IP-adresse

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Sort by
da: Sortér efter

en: seconds
da: sekunder

en: Street Number
da: Gadenummer

en: First
da: Første

en: Second
da: Sekund

en: Map
da: Knyt

en: or
da: eller

en: Locality
da: Lokalitet

en: Apply
da: Udfør

en: Precision
da: Præcision

en: Last visit
da: Seneste besøg

en: Country Code
da: Landekode

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Country code
da: Landekode

en: Offset
da: Forskydning

en: Route
da: Rute

en: IP address
da: IP-adresse

en: Zoom level
da: Zoomniveau

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Aggregation function
da: Akkumuleringsfunktion

en: Asc
da: Stigende

en: No results text
da: Intet resultat tekst
