IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.30) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: disabled
hu: tiltott

en: more
hu: tovább

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Go
hu: Mehet

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: none
hu: nincs

en: Move to
hu: Áthelyezés

en: Region
hu: Régió

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Average
hu: Átlag

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Last
hu: Utolsó

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Street
hu: Utca

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Google Maps API Key
hu: Google Maps API kulcs

en: Sort by
hu: Rendezés

en: seconds
hu: másodperc

en: Street Number
hu: Házszám

en: First
hu: Első

en: Second
hu: Második

en: Map
hu: Térkép

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: or
hu: vagy

en: last
hu: utolsó

en: Accuracy
hu: Pontosság

en: Locality
hu: Helység

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Precision
hu: Pontosság

en: Last visit
hu: Utolsó látogatás

en: Country Code
hu: Országkód

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Update now
hu: Frissítés most

en: Country code
hu: Országkód

en: Raw
hu: Nyers

en: Offset
hu: Eltolás

en: nothing
hu: semmi

en: Route
hu: Útvonal

en: Batch size
hu: Kötegméret

en: IP address
hu: IP-cím

en: Zoom level
hu: Nagyítás mértéke

en: Sum
hu: Összegzés

en: visitor
hu: látogató

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Aggregation function
hu: Összesítő függvény

en: Post code
hu: Irányítószám

en: me
hu: saját

en: Asc
hu: Növ

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg

en: Master
hu: Mester

en: last visit
hu: utolsó látogatás

en: Lat/long @lat/@lng
hu: Szél/hossz @lat/@lng

en: Must be in range -90..90 degrees.
hu: -90 és 90 fok közti tartományban kell lennie.

en: Must be in range -180..180 degrees.
hu: -180 és 180 fok közti tartományban kell lennie.
