IP Geolocation Views & Maps (7.x-1.29) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: more
nl: meer

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Go
nl: Filter

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: default
nl: standaard

en: - None -
nl: - Geen -

en: Country
nl: Land

en: none
nl: geen

en: Region
nl: Gebied

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Address
nl: Adres

en: Suburb
nl: Voorstad

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Last
nl: Laatste

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: seconds
nl: seconden

en: Street Number
nl: Straat nummer

en: First
nl: Eerste

en: Second
nl: Seconde

en: Map
nl: Landkaart

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: or
nl: of

en: last
nl: laatste

en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

en: Locality
nl: Plaats

en: Apply
nl: Toepassen

en: Precision
nl: Precisie

en: Last visit
nl: Laatste bezoek

en: Country Code
nl: Landcode

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Country code
nl: Landcode

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Lookup
nl: Raadplegen

en: IP address
nl: IP-adres

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

en: Sum
nl: Som

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Aggregation function
nl: Aggregatiefunctie

en: Street number
nl: Huisnummer

en: Your location
nl: Uw locatie

en: Asc
nl: Oplopend

en: No results text
nl: Tekst als er geen resultaten zijn

en: State or province
nl: Staat of provincie
