IP Login (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: user
id: anggota

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Weight
id: Bobot

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
id: Jika mode-PHP dipilih, masukkan kode PHP anda di antara %php. Memasukkan kode PHP yang tidak benar bisa merusak situs Drupal anda.
