IP Login (7.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Weight
hi: मान

en: edit
hi: संपादन करें

en: Messages
hi: संदेश

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hi: अगर पी एच पी विधा चुना गया है तो पी एच पी कोड %php के बीच में डालें। ध्यान रखें कि गलत पी एच पी कोड को अमल करने पर आपका ड्रूपल साईट को क्रमभंग कर सकता है।
