IP Ranges (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: IP address
bn: IP ঠিকানা
