IP Ranges (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: user
da: bruger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Add
da: Tilføj

en: List type
da: Listetype

en: IP address
da: IP-adresse

en: Are you sure you want to delete %ip?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %ip?

en: Deleted %ip
da: Slettede %ip

en: banned IP addresses
da: bandlyste IP-adresser

en: The IP address %ip has been banned.
da: IP-adressen %ip er blevet bandlyst.
