IP Ranges (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Add
fr: Ajouter

en: List type
fr: Type de liste

en: IP address
fr: Adresse IP

en: Are you sure you want to delete %ip?
fr: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer %ip ?

en: Deleted %ip
fr: Supprimer %ip

en: banned IP addresses
fr: adresses IP bannies

en: The IP address %ip has been banned.
fr: L'adresse IP %ip a été bannie.
