IP Ranges (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: user
it: utente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Add
it: Aggiungi

en: List type
it: Tipo di elenco

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Are you sure you want to delete %ip?
it: Sei sicuro di voler eliminare %ip?

en: Deleted %ip
it: %ip rimosso

en: banned IP addresses
it: indirizzi IP bloccati

en: The IP address %ip has been banned.
it: L'indirizzo IP %ip è stato bloccato.
