IP Ranges (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Add
nl: Toevoegen

en: List type
nl: Lijsttype

en: IP address
nl: IP-adres

en: Are you sure you want to delete %ip?
nl: Weet u zeker dat u %ip wilt verwijderen?

en: Deleted %ip
nl: %ip verwijderd.

en: banned IP addresses
nl: geblokkeerde IP-adressen

en: The IP address %ip has been banned.
nl: IP-adres %ip is geblokkeerd.
