IP Ranges (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: user
pt: usuário

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Add
pt: Adicionar

en: List type
pt: Tipo de lista

en: IP address
pt: Endereço IP

en: Are you sure you want to delete %ip?
pt: Você tem certeza que quer apagar %ip?

en: Deleted %ip
pt: %ip apagado

en: banned IP addresses
pt: endereços IP banidos

en: The IP address %ip has been banned.
pt: O endereço IP %ip foi banido.
