IP Ranges (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Add
fi: Lisää

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: banned IP addresses
fi: Estetyt IP-osoitteet

en: list type
fi: listaustyyppi

en: The IP address/range %ip was deleted.
fi: IP-osoite/avaruus poistettiin.

en: Ban IP address ranges
fi: Estä IP-osoiteavaruuksia.

en: IP range bans
fi: IP-avaruus estot

en: Manage banned IP addresse ranges.
fi: Hallinnoi ip-avaruus estolistoja.

en: Delete IP range
fi: Poista IP-avaruus

en: IP Ranges
fi: IP Avaruudet

en: Create black- and whitelists of banned IP-addresses.
fi: Luo esto- ja sallimislistoja IP-osoitteista.

en: IP range start / Single IP-address
fi: IP-avaruuden alku tai yksittäinen IP-osoite

en: Enter IP-address (100.100.100.100). If range end is specified, it will be used as start of the range, otherwise as a single IP-address.
fi: Anna IP-osoite (100.100.100.100). Mikäli annat myös avaruuden viimeisen osoitteen, tätä käytetään avaruuden loppuna, muuten yksittäisenä IP-osoitteena.

en: IP range end (optional)
fi: IP-avaruuden loppu

en: If entered, the banned ip will be treated as a range.
fi: Mikäli annettu, estettyä IP:tä käsitellään alueena.

en: Choose list type.
fi: Anna listan tyyppi.

en: The IP address %ip has been %list.
fi: IP-osoite on lisätty listaan %list.

en: Are you sure you want to delete ip/range %ip?
fi: Haluatko varmasti poistaa IP-osoitteen/-avaruuden %ip?

en: Deleted %ip from banned ip-ranges
fi: Poistettiin %ip estetyistä IP-avaruuksista.
