IP Ranges (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: user
pt: utilizador

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Add
pt: Adicionar

en: List type
pt: Tipo de lista

en: banned IP addresses
pt: Endereços IP banidos
