IP Ranges (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: user
uk: користувач

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Add
uk: Додати

en: List type
uk: Тип списку

en: banned IP addresses
uk: заборонені IP-адреси

en: list type
uk: тип списку

en: The IP address/range %ip was deleted.
uk: IP-адреса/діапазон %ip були успішно видалені.

en: Ban IP address ranges
uk: Заборона діапазонів IP-адрес.

en: IP range bans
uk: Заборони діапазону IP-адрес

en: Manage banned IP addresse ranges.
uk: Керування забороненими діапазонами IP-адрес.

en: Delete IP range
uk: Видалити діапазон IP

en: IP Ranges
uk: Діапазони IP

en: Create black- and whitelists of banned IP-addresses.
uk: Створення чорних та білих списків заборонених IP-адрес.

en: IP range start / Single IP-address
uk: Початок IP-діапазону / Окрема IP-адреса

en: Enter IP-address (100.100.100.100). If range end is specified, it will be used as start of the range, otherwise as a single IP-address.
uk: Введіть IP-адресу (100.100.100.100). Якщо зазначено кінець діапазону, вона буде вважатися початком діапазону, в іншому випадку — окремою IP-адресою.

en: IP range end (optional)
uk: Кінець IP-діапазону (необов'язоковий)

en: If entered, the banned ip will be treated as a range.
uk: Якщо введено, заборонена IP-адреса буде вважатися діапазоном.

en: Choose list type.
uk: Оберіть тип списку.

en: The IP address %ip has been %list.
uk: IP-адреса %ip була успішно %list.

en: Are you sure you want to delete ip/range %ip?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ip/діапазон  %ip?

en: Deleted %ip from banned ip-ranges
uk: Видаляється %ip із заборонених IP-діапазонів

en: IP(/range start) is not a valid IP address.
uk: IP-адреса (початок діапазону) не є припустимою IP-адресою.

en: IP range end is not a valid IP address.
uk: Кінець IP-діапазону не є припустимою IP-адресою.
